Kömür ile Cildinizi Arındırın

Son yıllarda hayatımıza ve cilt bakım rutinlerimize giren kömür ve aktif kömür, cildi zararlı kir, yağ ve toksinlerden arındırmayı ve akne oluşumunu önlemeyi vaat eden iki içerik. Çoğu zaman birbirinin yerine geçecek şekilde kullanılsalar da aktif kömür daha kuvvetli arındırıcı özellikleri sayesinde pek çok maske ve yüz temizleme jelinde tercih ediliyor.

Cildinizi derinlemesine temizlemek ve arındırmak için kömür ya da aktif kömür içeren ürünler tercih edebilirsiniz.  Arındırıcı özellikleriyle tanınan kömür ve aktif kömür, özellikle akne eğilimli ciltler için AHA ve BHA asitleriyle bir arada kullanılarak gözeneklerde biriken fazla yağı temizlemek için kullanılıyor. Bu nedenle uygulayacağınız aktif kömür içerikli bir maske ile cildinizde biriken toksinler, kir ve sebumu temizleyebilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin yağ üretimini dengelemeyi vaat eden aktif kömür içerikli yüz temizleme ürünleri ile cildinizdeki parlamayı kontrol altına alırken gün boyu pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Aktif kömürü saçınızı toksinlerden arındırmak, saç derinizdeki kepek ya da yağlanma gibi problemlerin önüne geçmek ve saçınıza hacim kazandırmak için de kullanabilirsiniz. Aktif kömür içeren bir şampuan ile saçınızın doğal nem dengesini bozmadan saçınızda biriken yağı temizleyebilir ve aynı zamanda saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Kuru şampuan, yağ ve hava kirliliği gibi nedenlerle ağırlaşan ve hacmini kaybeden saçlarınızı eski hafif ve hacimli haline kavuşturmak için aktif kömür içeren bir şampuan tercih edebilirsiniz. Saç derinizdeki kepek, egzama, kaşıntı ya da yağlanma problemleri içinse saçınızı şampuanlamadan önce aktif kömür ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede derinlemesine temizlenen ve hafifleyen saçlarınız hem daha parlak hem de daha hacimli gözükecek.

Irmak Peltekoğlu

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir