Limon Suyunun 10 Fantastik Faydası

Limon suyu deyince aklına limonata geliyor olabilir. Limonun 2 keyifli etkisinden biridir bu. Diğeri de ağız sulandırmak. Neredeyse her şeye limon sıkıyorsan, doğru bir şey yapıyor olabilirsin. Çünkü limon oldukça faydalı bir meyve. Antioksidan etkisinin yanı sıra yüzyıllardır kullanılan bir sağlık formülü. Ferahlatır, stresi azaltır, soğuk algınlığına iyi gelir. Özellikle ılık suya sıkıp içmek gibisi yok. (Bir bardak suya, yarım ya da 1 limon şeklinde.) Hem de sabahları aç karna. Bakalım limon suyu içmenin başka ne gibi faydaları varmış. Hayat sana limon veriyorsa, suyunu sıkıp iç derim.

1- Sabah uyandığında içeceğin bir bardak ılık suya sıkılmış limon suyuyla detoks yapabilirsin. Limon suyu vücudunu temizler ve yeni güne hazırlar.

2- İçeriğindeki C vitamini sayesinde limon suyu yağ yakar ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeni sağlar. (Limon suyu, salatalık dilimi, zencefil ve taze nane karışımı; kilo vermeni sağlayan bir içecektir.)

3- Cildini yeniler, canlandırır ve parlatır. Evet, ciddi ciddi parlatır. Bunun için her gün 1 bardak limonlu su içmelisin.

4- Her sabah ılık limon sıkılmış su içerek, 3 ayın sonunda daha kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsin. Böylece kışları grip derdin olmaz.

5- Limon suyu daha hafif hissetmeni sağlar. Böylece gün içinde daha enerjik olursun.

6- Limon suyu mide bulantısına ve ağrısına iyi gelir. Özellikle yeşil çayla birlikte içildiğinde.

7- Limon suyu içerek, konsantrasyonunun ve hafızanın daha güçlü olmasını sağlayabilirsin.

8- Ilık suya sıkılmış limon suyuyla birlikte vücudunun asit düzeni dengeye girer, pH seviyesi dengelenir.

9- Limon suyunun kandaki toksinleri temizleme etkisi vardır. Sabahları aç karna kahve yerine, limon suyu!

10- İdrar yolunu temizleyerek, idrar söktürme gücü de limon suyunun güçlerinden biri.  Kabızlığı ve gaz sıkışmalarını da önler.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir