Makyaj Masan İçin Önerilerim Var!

Bir kadının gün içinde en çok uğradığı noktalardan biri makyaj masasıdır. Hepimizin makyaj masası yok tabii. Bazılarımız aynanın karşısında makyaj yapıp, saçlarımızı tarayıp olayı geçiştiriyoruz. Bazılarımızın da el ya da masa aynaları var. Hemen bir şeyler yapıp çıkıyoruz. Oysa ki makyaj masası cidden büyük kolaylık. Bu yüzden her evde bir tane bulunmalı. Hem malzemelerimizi derleyip topluyor hem de daha pratik bir şekilde hazırlanmamızı sağlıyor. Kendimizi prenses gibi hissetmemiz de cabası. Eğer makyaj masan yoksa uygun herhangi bir masayı da bu şekilde düzenleyebilirsin. İşte sana birkaç tüyo:

1- Makyaj masası yaratmak için sana çekmeceli bir masa, bir ayna ve rahat bir sandalye yeter. Hadi evinin bir köşesine bunları yerleştir ve çalışmalara başlayalım!

2- Makyaj masanda olmazsa olmaz şeylerden biri rengini, kokusunu sevdiğin bir çiçektir. İster saksıda ister vazoda olsun, sen makyaj yaparken orada bir çiçeğin durması inan bana seni motive eder.

3- Küçük bir tepsi içine kremlerini ve losyonlarını koyabilirsin. Sana ufak bir numara: Sadece şişesini beğendiğin ama kullanmayacağın şeyleri de alıp buraya koyabilirsin. Ne de olsa amaç hoş görüntü!

4- Makyaj masanın bir bölümünü takılarına ayır. Çekmeceli bir kutu ve takı askısıyla masanı güzelleştirebilirsin.

5- En çok kullandığın ürünler masanın üstünde, daha az kullandıkların da çekmecelerde dursun. Kullandığın her şeyin kapağını kapatmayı unutma ama.

6- Makyaj masanı hoş peçeteler ya da dekoratif kumaşlarla süsleyebilirsin. Aynanın kenarına da bakmaktan en çok zevk aldığın resim ya da fotoğrafları iliştirebilirsin.

7- Fırçalarını ve kalemlerini beğendiğin bir bardağa ya da kavanoza koyabilirsin. Böylece bir arada dururlar.

8- Masanın üstünü çok doldurmamaya çalış. Çünkü bu sefer de göz yoran, dağınık ve itici bir görüntü oluşabilir. Makyaj yapmaktan soğuyabilirsin.

9- Sevdiğin biblolar varsa, mesela bir melek biblosu, masanın kenarına bunları dizebilirsin. Hatta hoş kokulu mum ve sabunlardan bir aranjman da yapabilirsin.

10- Geniş bir cam kap içine biraz su döküp çiçek atabilirsin. Bir de içinde mum yüzdürürsen, makyaj masana zen dokunuşları katmış olursun.

11- Aynanın etrafını minik yılbaşı ışıklarıyla süsleyebilir, makyaj yapmak için gereken aydınlığı bu ışıkla da sağlayabilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir