Muz Kabuğunu Atma, Cilt Maskesi Yap!

Muzun çok faydalı olduğunu biliyoruz. Peki, muz kabuğunun da çok faydalı olduğunu biliyor muyuz? Evet, muz kabuğunu kişisel bakımımızda kullanmamız mümkün. Çünkü muz kabukları; antioksidan, antifungal, antibakteriyel ve enzimatik özelliklerle doludur. Üstelik B6 vitamini, B12 vitamini, magnezyum ve potasyum açısından da zengindir. Yani bundan sonra muz kabuklarını atmadan önce kullanmak isteyebilirsin. Muz kabuğu zengin mineral ve vitamin içeren yapısıyla bir güzellik ürününe dönüşebilir. O zaman muz kabuğuyla neler yapabiliriz bir bakalım.

1- Yüzdeki sivilce ve lekelere iyi gelir. Bunun için muz kabuğunu ezip yüzüne uygulayabilirsin. Kabukları direkt maske şeklinde de kullanabilirsin.

2- Cildi nemlendirir ve kuruluğu tedavi eder. Bunun için muz kabuklarının iç kısımlarını cildine masaj yapar gibi sürebilirsin.

3- İçeriğindeki yağ asitleri ve çinko sayesinde cildi güneş hasarlarından arındırır. Bunun için sorunlu bölgeye balla birlikte sürebilirsin.

4- Dişleri temizler ve beyazlatır. Bunun için kabukları diş fırçalar gibi dişlerine sürtebilirsin.

5- Şişmiş gözleri rahatlatır, göz altı torbalarını önler. Bunun için kabuğun iç kısmındaki dokuyu göz altlarına yedirebilirsin.

6- Siğillere, egzamaya, aknelere, et benlerine ve sedef hastalığına da iyi gelir. Bunun için problemli bölgelere uygulaman yeterli.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir