Muzlu Milkshake, Regl Ağrısına İyi Gelecek!

“Hadi canım! Muzlu milkshake içeceğim ve regl sancılarım geçecek, öyle mi?” dediğini duyar gibiyim. İçinden bir ses de keşke geçse diyor, biliyorum. Çünkü muzlu milkshake’den lezzetli çok az şey var. Hem de şimdi ne iyi giderdi, değil mi? Evet, muzlu milkshake içindeki malzemeler sayesinde regl döneminde seni rahatlatacak. Hatta ona muzlu değil mutlu milkshake diyeceksin. Çünkü potasyum açısından zengin olan muz şişkinliğe iyi gelir. Kasık ağrılarını ve krampları azaltır. Magnezyum ve kalsiyum kaynağı olan süt sakinleştirir, tatlı ihtiyacını karşılar. Ayrıca tatlı krizine karşı en etkili ve hafif çözümlerden biri de vanilyalı dondurmadır. İşte bu 3 lezzetin karışımı olan milkshake sayesinde regl ağrıların hafifleyecek, kendini enerjik hissedeceksin. “Kelis – Milkshake”i de açtıysan, çalkalamaya başlayabiliriz.

Malzemeler

1 adet muz

1 su bardağı süt

2 top vanilyalı dondurma

Hazırlanışı

Muzlu milkshake’in hazırlanması çok kolay! Verdiğim bütün malzemeleri mutfak robotuna atıyorsun ve bir güzel karıştırıyorsun. Bu kadar basit. İstersen bu karışıma 1-2 kaşık toz şeker de ekleyebilirsin. Ama zaten tatlı olacağı için eklemesen de olur. Ayrıca içine buz da atarsan, serinliğine serinlik katarsın.

 

Written by Altan Yiğit

One Comment

Leave a Reply
  1. muzlu milkshake bu kadar basit yapıldığını bilmiyordum. tek eksiliğim şu robot. aldıktan sonra zaten yapmayacağım milkshake kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir