PMS’le Gülerek Başa Çıkıyoruz: Bizi Kahkahalara Boğan Unutulmaz Diziler

Hepimiz farklı sebeplerle yüzümüzü asabiliyoruz, bazen eteğine dökülen bir kahve bazen alınan düşük not bazen kötü geçen bir toplantı… Arkasında farklı sebepler olsa da günler akıp giderken gülmeyi unutabiliyoruz. Oysa ki gülmek bulaşıcıdır, sen gülürsen dünya güler tatlım! Kahkahaların hepsi bir başka güzel. Arkadaşlarla birlikte sohbet ederken başka, içinden geldiği için attığın başka, bff’inle durduk yere krize girdiğin başka, televizyon karşısında kendini durduramadığın ise bambaşka! Heh, işte ben bu sonuncusu için geldim. İster sevgilinle ister eşinle ister arkadaşlarınla istersen de yalnızken izleyip gülme krizlerine gireceğin, “ah Pepapp iyi ki önerdin” diyeceğin dizilerle geldim sana. Hem yerli hem yabancı, seni güldüreceğine inandığım dizileri bu yazıda topladım, bakalım zorlu eleştirmen senden kaç puan alacak bu diziler!

Seinfeld

New York’ta yaşayan ve kaygı bozukluğu yaşayan komedyen Jerry Seinfeld ve onun arkadaşlarının devam eden maceralarını anlatan bu dizi, adından komedi alanında her listede bahsettirmeyi başarmış.

The Golden Girls

Amerikan komedi dizisi olan bu dizimizde 4 bekar kadının, 3ü dul 1i boşanmış, Miami’de beraber yaşarken başından geçenler anlatılıyor, anlatılırken de kahkahalar adeta havada uçuşuyor.

Modern Family

Birbirinden oldukça farklı ama aynı zamanda bağlantılı üç ailenin olayları kendilerine özgü yorumlama ve çözümlemelerinin anlatıldığı bu Amerikan komedisi de yerini asla kaybetmeyecek olanlardan.

Friends

Manhattan’da yaşayan 6 yakın arkadaşın, gündelik hayatlarını gözler önüne sererken, kahkahadan boğulmana yol açabilecek bir dizi. Final bölümünün nasıl geldiğini anlamayacaksın.

That ‘70s Show

70’li yılların Amerikan kültürünü anlatan, birçok farklı sosyal konuya değinerek  6 gencin komik maceralarını ve özellikle bodrumda paylaştıkları anları ekranlara aktaran komedi dizisi.

Big Bang Theory

İşleri güçleri kuantum fiziği olan, halk arasında ‘inek’ olarak tabir edilebilecek, üstün zekaya sahip arkadaşların, karşı cinsle yaşadığı birbirinden komik durumları anlatan Amerikan dizisi.

How I Meet Your Mother

Dizi, baş karakterlerden biri olan Ted’in, çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatması üzerine kurulu. 9 sene devam etmesi ile izleyenlerin diziden ne kadar kopamadığını sen tahmin et.

Mom

Kendi yaptığı hatalardan ders çıkaran bir annenin, kızının da aynı hatalara düşmemesi için verdiği çabanın komik bir şekilde sergilendiği bu dizi, izlerken su gibi akıp gidecektir.

Two Broke Girls

Biri eski zengin biri hep parasız iki kızın para kazanmak için yolları kesişince, ortaya birçok eğlenceli sahne çıkıyor ve bize de bu sahneleri keyif ile izlemek kalıyor.

Tatlı Hayat

Kuru temizleme sektöründe başarı yakalayan İhsan sayesinde, İhsan ve Sevinç’in hayatları seviye atlar. Etiler’de yaşamaya başlayan çiftimizin hem kendi aralarında hem de komşuları ile aralarında geçen keyifli diyalogları izlemek de bize neşe katar.

Avrupa Yakası

Giren-çıkan oyuncularıyla her döneminde popüleritesini koruyan bir durum komedisi olan Avrupa Yakası, Aslı-Volkan sürtüşmeleri ile başka, Burhan karakteri ile başka bir izlenme keyfi sunuyor, hadi mısırını kap!

Leyla ile Mecnun

En basit haliyle, dizinin değişen Leylaları ile Mecnun arasında geçen aşkı anlatan absürd komedi dizisi olan Leyla ile Mecnun, her sahnesi ile seni çok güldürecek.

İşler Güçler

Dizinin baş karakterleri, film çekmek için gerekli parayı toplamak adına ‘Meslek Hikayeleri’ adlı belgeselin sunuculuğunu yapmakta fakat başarıya ulaşamamakta olan 3 aktördür. Buna bir de onların işlerini daha da güçleştiren yapım ekibi girince, birbirinden komik sahneler ortaya çıkmakta.

1 Erkek 1 Kadın

4 senedir nişanlı olan ama evlenemeyen Zeynep ve Ozan’ın ev içi yaşantılarının anlatıldığı bu dizi, cesur ve komik üslubuyla nasıl geçtiğini anlamayacağın bir diğer komedi dizisi.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir