Regl Döneminde Cildine İyi Bakmanın Yolları

Regl döneminde cildimiz her zamankinden daha hassas olur. Sadece hassas da değil, sanki daha solgundur; lekeler, ton eşitsizliği gibi nahoş değişimler ortaya çıkmıştır. Göz altlarımız hafif mor gibidir. Saçlarımız biraz daha sönüktür ya da gereğinden fazla yağlıdır. Ellerimizin ayaklarımızın şişmesi, duygusal olarak kırılgan hissetmemiz yetmezmiş gibi bir de aynaya baktığımızda karşılaştığımız bu manzara moralimizi hepten bozar. (Bizi bir süre aramayın!) Tüm bunların sebebi değişen hormonlar. Özellikle östrojen hormonu cildimizin taze ve esnek kalmasında etkili ancak regl döneminde düşük seviyede. Reglin hemen öncesinde ise ciltte yağ ve sebum üretimi artar ve bu durum da sivilcelere davetiye çıkarır. Çünkü gözenekler büyür, kolayca kirle dolar, sivilcelere dönüşür. Bu yüzden bu dönemde cildimize ekstra özen göstermemiz hem cildimiz hem de ruh halimiz için önem arz ediyor.  Zaten regl döneminde pozitif ruh hali, bu dönemin daha rahat geçmesinin anahtarı değil mi? Hem PMS hem de regl dönemlerinde güzel bir cilt bakımı rahatlamamızı sağlamada, modumuzu yükseltmede ve sivilceli görünümün önüne geçmede ihtiyacımız olan şey. Bunu istemez miyiz? Tabii ki isteriz! Hayattan kopmak, içimize kapanmak, cildimiz yüzünden mutsuz olmak, stres yapmak yerine tabii ki bunu tercih ederiz. İşte senin için regl döneminde cildine iyi bakmanın birkaç yolu: 

1- Cilt temizliğine çok dikkat et. Sabah ve akşam cilt tipine uygun olan bir temizleyici ve ardından tonik ile cildini temizle. Üstüne de nemlendiricini uygula. 

Cilt temizliğine çok dikkat et! Okuyup geçmemen için 2. bir vurgu şart. 🙂

2- Derinlemesine bir cilt temizliği için yüzü temizleyen ve bunu yaparken de sıkılaştırıcı masaj işlemi uygulayan cilt bakım cihazlarından destek alabilirsin. Çünkü elle yapılan temizlik pek yeterli olmayabiliyor. 

İyi ki tam da böyle ürün var: FOREO LUNA 3!

Pürüzsüz yumuşaklık, genç bir ışıltı, derin temizleme, anında sıkılaştırma için LUNA 3’ü tercih edebilirsin. 

Antibakteriyel ve ekstra yumuşak silikon yapısıyla kullanımı kolay, hissi güzel ve etkisi çok. Elle yıkamaya kıyasla cildini %99.5 daha derinlemesine temizliyor. Ölü derileri, makyaj kalıntılarını, kir ve yağı arındırıyor. Aynı zamanda gözeneklerin derinliklerinde sıkışmış kirleri de temizliyor.

FOREO for you mobil uygulaması ile eşleştirilerek, T-sonic titreşim seviyesini cildine göre ayarlayabilir ve cihazını kişiselleştirebilirsin. T-sonic titreşim; oksijene doymuş, sağlıklı bir ışıltı için cildin mikro dolaşımını iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Sözün özü profesyonel yüz temizleme ve sıkılaştırma bu cihazla parmaklarının ucunda!

3- Regl döneminde yattığın yerden cilt bakım terapisi de yapabilirsin. Bunun için keyifli kağıt maskeler ve yüz bakım terapisi cihazları mevcut. 

Sana bu konuda oldukça etkili bir ürün önermenin tam sırası!

2 dakikada süper etkili yüz bakım terapisi denince akla FOREO UFO 2 geliyor. Nemlendiriyor, yeniliyor, besliyor, iyileştiriyor, yatışıtırıyor. Cildin ışıldamasını ve canlanmasını sağlıyor. Teknolojik özellikleri ise saymakla bitmiyor: Termo (ısıtıma) & Kriyo (soğutma) terapileri, tam spektrumlu LED ışıklar ve patentli T-sonic titreşimler.

UFO 2’yi FOREO aktif maskeleri ile birlikte kullanman gerekiyor ki bu çok güzel. Çünkü farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına yönelik farklı maske çeşitleri var. Regl dönemi için de etkili olabilecek bir maske var: Sivilceye meyilli, yağlı/karma ciltler için Matte Maniac Maskesi. İçerisinde Kömür ve Kar lotusu bulunuyor. Kömür fazla yağı emiyor ve sebumu dengeliyor. Kar lotusu cildi arındırıyor ve sıkılaştırıyor. 

Bu maskeyi uygularken UFO 2 cihazı, sivilceye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı Mavi LED ve antienflamatuar etkili Mor LED ışıklarını aktifleştiriyor. Bu arada Kriyo Terapi cildi yatıştırıp gözenekleri sıkılaştırırken, T-sonic titreşimler de kan dolaşımını hızlandırıyor. Onun için kısaca şunu söyleyebiliriz: Avucunun içine sığan dünyanın ilk profesyonel spa deneyimi ve kişiselleştirilmiş terapi uygulaması!

Düşünsene, yataktan kalkmak zorunda kalmıyorsun ama cildin nemleniyor ve sıkılaşıyor. 🙂

4- Sivilce oluşmaya başladığını hissettiğin an sivilce söndürücü bir ürün kullanabilirsin. Ya da her gün antiseptik solüsyonla yüzünü temizleyebilirsin. Çünkü sivilceler kendini belli ettikten sonra durum çok kritiktir. Ya geçer ya da farkında olmadan daha kötü hale gelir. 

Sivilceleri kesinlikle sıkma!

5- Regl döneminde cilt hassasiyetin arttığı için güneşlenmek pek iyi bir fikir değil. Aynı şekilde ağır makyajlar ve fondöten uygulaması da cildin nefes almasını zorlaştırır, sivilce oluşumunu hızlandırır.

Fakat hafif bir makyaj yapmak da modunu yükseltebilir. Bunu unutma!

6- Bu dönemde cildinde yağlanmaya ve bozulmaya sebep olacak besinlerden kaçınsan iyi olur. Mesela çekirdek, turşu, cips gibi tuzu yiyecekler; patates kızartması, hamburger gibi yağlı yiyecekler; alkol, kahve…

7- Tabii ki altın kural bol bol su içmek. Böylece toksinleri vücuttan atar, şişkinliğinden de bir nebze olsun kurtulursun. Potasyum bakımından zengin besinler de cilt için faydalı. 

Tuzu azalt, suyu arttır!

8- Gözler ayrı bir bakım ister. Çünkü bu dönemde göz çevresindeki kırışıklıklar belirginleşebilir. Bu yüzden göz çevresinin nemli kalmasına dikkat et.

Ufak bir hile yapıp gözlerini aydınlık gösteren göz altı kapatıcısı da kullanabilirsin. 🙂

Zaten yorucu ve sancılı geçen PMS ve regl dönemlerinde bir de cildin için endişelenme. Cildine doğru bakımı uygula. Cildini çok iyi temizler ve masaj terapisi uygularsan ışıltılı cildin sayesinde kendini çok daha iyi hissedersin. Bunu FOREO ürünleriyle sağlayabilirsin. Çünkü FOREO ürünleriyle evinin konforunda hızlı ve etkili bir cilt bakımı deneyimi yaşar, sivilcelerle savaşta seni mutlu edecek etkili sonuçlar elde edersin. Minimum zaman ve çaba ile maksimum etki!

Mükemmel bir haberim daha var! MEGA Eylül kampanyası kapsamında FOREO ürünlerinde %30’a varan özel indirimler Trendyol butiğinde seni bekliyor!

O zaman tık tık!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir