Sevgi ve İlgi Dolu Bir Serüven: Anne Olmak!

Fun with mother in the bed

Anne olmaya karar vermek ve anneliği planlamak başlı başına bir serüven. Bu süreçte kendini hamileliğe hazırlıyor, yaşamına yeni bir yön veriyorsun. Sonra ikinci büyük serüvenin başlıyor. Hamilelikle birlikte hayatın tamamen değişiyor. Sadece bedeninde değil; ruhunda, zihninde de değişimler oluyor. Yaşam tarzın bile büyüyen ve gelişen bebeğine göre şekilleniyor. Zaman zaman ağrılar, sızılar oluyor zaman zaman hüzünler oluyor ama sabrın ve merakın bunları yeniyor ve bebeğini kucağına almanla birlikte bu serüvenin en keyifli bölümü başlıyor! Hamilelik zor ama tadını çıkarman gereken bir süreçti. Bebek sahibi olunca buna değdiğini gördün. Şimdi mutlu ve umutlu günler seni bekliyor! Emzirme döneminde bebeğinle yepyeni bir bağ geliştiriyorsun. Karnındakinden daha da yakın belki de. Çünkü onunla sevgini ve ilgini paylaşıyorsun. Ve tabii onu kollarının arasında tuttuğuna hala inanamıyorsun. Anne olmak heyecan verici bir serüven!

Tüm bu sevgi ve ilgi dolu serüvende sen kendine ne kadar iyi bakarsan bebeğine de o kadar iyi bakarsın. Bebek sahibi olmayı planlarken de, hamilelikte de, anne olduktan sonra da bebeğinin ihtiyaçlarını karşılamak sana bağlı. Hamilelik öncesi dönemle başlayan, hamilelik ve emzirmeyle devam eden ilk 1000 gün, annelik yolculuğunda çok önemli. Bu dönemde normal beslenmeni doktoruna ve eczacına danışarak takviye edici gıdalarla destekleyebilirsin. Böylece bu sürprizlerle dolu serüveninde daha iyi hissedersin. Tabii ki ihtiyaçlarını karşıladığın için bebeğin de öyle hisseder. Elenatal Ailesi her zaman yanında! Çünkü Elenatal 1, 2 ve 3; annelerin ilk 1000 günlük annelik yolculuğunda değişen ihtiyaçlarına yönelik farklı ürünleri ile hem bebeklerin hem de annelerin yanında.

Hamilelik öncesinde ve hamilelik süresince Elenatal 1: Hamilelik öncesi yeterli ve dengeli beslenme, hamileliği planladığın dönemde ve hamileliğin boyunca oldukça önemlidir. Hamile kalmaya çalışmadan en az 1 ay öncesinden itibaren dengeli ve çeşitli beslenmenin yanında bir sağlık profesyoneline danışarak hamilelik dönemi için özel olarak geliştirilmiş bir gıda takviyesi almaya başlayabilirsin. Aktif folik asit formu olan Metafolin® içeren Elenatal 1 içerisinde selenyum ve iyotun da yer aldığı 12 vitamin ve 8 mineral bulunur. Elenatal 1 hamilelik öncesinde ve hamilelik süresince yanında.

Hamilelik süresince Elenatal 2: Hamileyken çeşitli ve dengeli beslenmek önemlidir. Hamilelik sırasında, bebeğinin gelişimini desteklemek için gerekli olan belirli vitamin ve mineraller vardır. Çeşitli ve dengeli beslenerek bebeğinin gelişirken ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayabilirsin. Bu özel dönemde normal beslenmenin yanında, hekim ve eczacına danışarak beslenmeni uygun takviyelerle destekleyebilirsin. Omega-3 ve Metafolin® ‘in yanında 12 vitamin ve 6 mineral içeren Elenatal 2 hamilelik süresince yanında.

Doğum sonrasında ve emzirme döneminde Elenatal 3: Sağlıklı beslenme, anneliğin hızına ayak uydurmana ve bebeğin için kaliteli anne sütü sağlamana yardımcı olur. Yenidoğan bebeğine bakmak, zamanının ve enerjinin birçoğunu alacaktır. Dengeli ve çeşitli beslenmeni, emzirme dönemi için tasarlanmış bir multivitamin ve mineral takviyesi ile destekleyebilirsin. Omega-3, iyot ve luteinle beraber toplam 12 vitamin ve 5 mineral içeren Elenatal 3, doğum sonrasında ve emzirme döneminde yanında.

(Metafolin® MerckKGaA’nın tescilli markasıdır.)

Anne olmanın her anı kıymetli, her anı umut verici. Bu yüzden kendine ve bebeğine iyi bakman çok önemli. Hamilelik öncesinde, hamilelikte ve emzirme döneminde besin ihtiyaçların artar. Çeşitli ve dengeli beslenmeye lütfen çok dikkat et. Bu serüveni en keyifli şekilde yaşaman için Elenatal Ailesi ilk 1000 günlük annelik yolculuğunda hem bebeğinin hem de senin yanında!

Kaynak: https://www.elenatal.com.tr/

LMR-CH-20210917-31

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir