Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Regl is Coming! Bu Çileli Dönemde Sana İlaç Gibi Gelecek 5 Formül

Woman Suffering From Stomachache On Sofa

Her ayın biz kadınları çileden çıkaran muhtelif günleri vardır. Çoğu zaman toplum içinde dillendirilmesinden bile kaçınılan regl döneminden bahsediyorum evet. Sokağa çıkıp “Bi rahat verin ya, zaten REGLİM.” diye haykırmak istediğin o günlerde çileyi azaltmak için yapılması gerekenleri senin için sıraladım.

1- Sıcak bir duş her zaman rahatlatır. Sıcak bir havlu, sıcak bir su torbası da olur. Sıcaklık mühim.

shower gif ile ilgili görsel sonucu

2- Spor yapan kadınların daha az regl ağrısı çektiğini biliyor muydun? Öyle Nutella kavanozuna gömülmek yok. O zaman tabana kuvvet. Yürüyüş, bisiklet, yüzme… tercih senin. Hafif spor ve egzersiz endorfin salgılamasını da artırır. Bir tutam mutluluk da cabası yani.

run girl gif ile ilgili görsel sonucu

3- Bu yöntem babaanneden kalma ama kimyasaldan iyidir değil mi? Papatya, civanperçemi, sarı kantaron, nane, adaçayı, aslan perçemi, safran, maydanoz suyu hem ödem atar hem de kas kramplarını önler. Bir taşla iki kuş vuracaksın. Bu da bonus: Çubuk tarçınla dene.

herbal tea gif ile ilgili görsel sonucu

4- Kafeinli ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durmalısın. Uykun kaçmamalı. Düzenli uyku gerginliğini azaltacağı için ağrı kontrolü için de önemli.

coke gif ile ilgili görsel sonucu

5- Sıcak bir yatakta uzanıp, derin nefesler al ve vücudunun gevşetmesine izin ver. Ayak uçlarından başlayarak başına kadar uzanan bir gevşemeden bahsediyorum. Bu sırada yavaş ve derin derin nefes al. Rahmindeki kramplardan da gerginlikten de kurtulacaksın. Hazır yataktayken çıkma bence, biraz uyumaya çalış. Biliyorsun, hepsi birkaç güne geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir