Regl Sancısı Livia ile Tarih Oluyor!

Uzmanlar; ağrı kesicilerin vücuda zarar verdiğini her fırsatta dile getiriyor. Fakat regl dönemleri de ağrı kesici olmadan geçmiyor. Regl sancılarının çözümü ağrı kesicilerden farklı olmalı diyen bir ekip; uzun yıllar boyunca bu duruma çözüm bulmak için çalışmış ve ortaya “Livia” çıkmış.

livia

Regl sancısını durduran, ilaç kullanma dönemini mazide bıraktırmayı hedefleyen “Livia” oldukça minik bir cihaz. Görevi ise regl sancısının ağrı eşiğini geçmesini ve sinyallerin beyne ulaşmasını engellemek. Bunu da ağrının yayıldığı bölgedeki sinirleri uyararak yapıyor. Bir nevi sinirleri ve dolayısıyla beyni kandırıyor. Sinirler meşgul kaldıkça ağrılar söz konusu eşiği geçemiyor ve bunun bir sonucu olarak hissedilmiyorlar.

livia (2)

Livia’nın mucitleri bu cihazın tüm kadınlarla buluşması için eğlenceli bir tanıtım videosu çekerek, iyi fikirlere destek olma amacıyla kurulan Indiegogo’da paylaşıp destekçi aramışlar. 50 bin dolar toplamayı hedefleyen ekip, 80 bin doların üzerinde fon toplamayı başarmış. Bu yeni teknolojinin kısa zaman sonra tüm kadınlara erişmesini ve başarılı sonuç vermesini ümit ediyoruz.

Kaynak: Indiegogo

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir