Selfie’lerde Daha Güzel Çıkmak İçin 8 Tüyo

Sen zaten güzelsin, bu bir gerçek. Ama selfie’lerde doğru pozu yakalamak da istersin. Bunun için yığınla filtre var, biliyorum. Filtreler haricinde bazı ışıksal ve makyajsal dokunuşlarla da bunu sağlamak mümkün. Çünkü fotoğraf çekmek biraz da sanat. Ve çağımız insanların birbirleri hakkında selfie’ler aracılığıyla fikir edindikleri bir çağ. O yüzden, yazımızın eğlenmek için yazıldığını da dikkate alarak, sana başarılı bir selfie için 8 tüyo vereyim. Kaslı kollar ve selfie çubukları hazırsa, başlayalım!

1- Eyeliner, rimel ve ruj yüzünün daha belirgin olmasını sağlar. Bunları mutlaka kullan. Mat renkler de gereksiz parlamaları engeller.

2- Alnının parlamaması için pudra uygulayabilirsin. Gölgelendirme tekniği ise seni olduğundan yaşlı gösterebilir, unutma.

3- Göz altındaki morluklar için mutlaka açık tonda bir kapatıcı kullan. Ayrıca doğru aydınlatma makyajıyla çok daha dikkat çekici olabilirsin.

4-Selfie’nin en önemli kuralı çok yakından çekmemektir. Bu seni uzaylı gibi gösterebilir. Ayrıca profil çekiminden ziyade cephe çekimini tercih etmelisin.

5- Eğer bir manzara yoksa sade bir arka plan tercih etsen iyi olur. Bu arada doğal görünmek, poz vermekten daha etkilidir.

6- Fotoğrafta ışık çok önemli. Beyaz ışıktan kaçınmalı, doğal ışığa yönelmelisin. Ve ışık her zaman ön taraftan gelmeli.

7- Önemli bir hatırlatma: Kalabalık gruplarda telefonu tutan her zaman selfie’nin en şişmanı olarak çıkar. 🙁

8- En güzel çıktığın selfie açısını keşfedene dek denemeler yapabilirsin. Ama her saniye selfie paylaşan o tiplerden de olma.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir