Taptaze Bir Cilt için Altın Değerinde Öneriler

Merhaba sevgili pamuk! Bugün ufak cilt tüyoları ile teninin parlak, sağlıklı ve temiz gözükmesi için uğraşacağım. Öncelikle hepimizin cildi birbirinden farklı, bu yüzden cilt ihtiyaçlarımız da birbirinden farklı. O yüzden aslında ”Bu krem bana iyi geliyor, sen de kullan!” gibi söylemler çok yanlış ve cildimize zarar verebilecek öneriler… Özel bakım kremleri konusunda cildimizi tanımamız ve bir uzmandan destek almamız gerekli. Ama herkes için geçerli bazı püf noktaları var! Hadi gel beraber bakalım:

Bol su içmek

Bol su, cildin nemi tutmasını sağlar. Bu sayede parlak, sorunsuz bir cilde sahip olursun. Ancak bu alışkanlığı her gün, rutine oturtman gerekiyor. Aksi halde etkin olmayacaktır. Her gün en az 2 litre su tüketirsen, cildindeki akne, kuruluk, çok yağlılık vs gibi sorunların hafiflediğini göreceksin.

Vitamin desteği

Hem içeriden, hem de dışarıdan vitamin desteği çok önemli. Sprey formunda bulunabilen C vitamini günlük olarak cildine uygulayabilirsin. Ancak bu formda satılan ve cilde haricen uygulanması için üretilen C vitaminlerini uyumadan önce kullanmalısın. Güneşe C vitamini sıkıldıktan sonra çıkılmaması gerekiyor. C dışında E, A gibi vitaminler için de mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı. Bazı vitaminler saf haliyle bulunmadığı için cildi tahriş edebilir. Güvenilir yerlerden temin edeceğin vitaminler ise cildinin güzelliğine güç katacak.

Makyajı silmeden uyumamak

En üşendiğimiz ve en önemini bilip de yapmadığımız şey! İtiraf edelim, hepimiz bazen makyajlı uykuya dalıyoruz. Ama bu uzun vadede çok zararlı. Erken yaşlanma, sivilce problemleri, gözenek büyümesi gibi birçok soruna yol açıyor. Nefes alamayan cilt, hayata tutunmak için elinden geleni yapıyor ama üzeri fondöten kaplı olduğu için zarar görerek uyanıyor. Gece yatmadan önce makyajını mutlaka temizlemeli, cildini ferahlatmalısın

Doğal toniklerin gücü

Tonik kullanmak çok önemli. Cildini temizledikten sonra mutlaka tonik kullanmalı ve sonra nemlendirici sürmelisin. Gül suyu, lavanta suyu gibi doğal tonikler cildin beslenmesini sağlar. İlla pahalı ürünler almaya gerek yok. Üstelik bazı tonikler parfüm içerdiğinden zararlı bile olabilir. Bunun yerine saf lavanta ya da saf gül suyu kullanarak cildine iyi bakabilirsin.

Maden suyunun gücü

Maden suyu, ilk kullanımdan itibaren gözle görülür bir fark yaratıyor. Eski zamanlardan beri kadınlar güzelliğini maden suyuna borçlu. Özellikle buz haline getirilmiş maden sularının peçeteye sarılıp göz altlarına ya da cildine sürmek cildi uyandıran, canlandıran mükemmel bir mucize.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir