Uzun Bir İlişkiyi Canlı Tutmanın 8 Yolu

Aşkın ömrü 3 yıl diyenler var ama öyle olmak zorunda değil. Uzun, sağlıklı ve güçlü ilişkiler mümkün. Aksi halde evliliğinin 40. yılını kutlayanlar olmazdı. Tabii ki uzun ve keyifli bir ilişki için her iki tarafın da birtakım sorumlulukları var. Herkes ilişkide kendi olabilmeli, kendine zaman ayırabilmeli ve birlikte hayatı daha çekilir kılabilmeli. Saygı ise bütün kapıları açan anahtar. Uzun ilişkinin en temel dayanağı. Bir ilişkide biz olmak kadar ben olmak da önemli. Ama bencil olmamak şart. Aslında ilişkinin uzunluğu bir ölçüt değil yani. Önemli olan ne kadar kaliteli ve yaşamaya değer olduğu. Hadi, uzun bir ilişki yaşamanın ve bu ilişkiyi taze tutmanın yollarına bir bakalım.

1- Zevklerin, tercihlerin, tarzların farklı olmasının kötü değil, aksine daha renkli bir ilişki sağlayan ögeler olduğunu kabul edin.

2- İlişkinin daha uzun soluklu olması için uzlaşın, ortak paydada buluşun ve baskın değil eşit olun.

3- Birbirinizi zorlamayın, denge kurun. İzlenmesi gereken yol şöyle: Önce dinleyin, sonra anlayın, sonra da dikkate alın.

4- Cinsel hayatınızı renklendirin, rutine bağlamayın ve her zaman tutkulu tutmaya çalışın. Çünkü cinsel sorunlar ilişkiye yansır.

5- Birlikte olduğunuz zamanların tadını çıkarın. Birlikte keyif alabileceğiniz aktiviteler yapın. Birlikte gülün.

6- Ortak bir gelecekte buluşun. Bunun için ilişkinin geleceğinden ne beklediğinizi söyleyin. Sadece bir tarafın istediği olmasın.

7- Kıskançlıkların ilişkinizin önüne geçmesine izin vermeyin. En ufak bir problemde içinize atmak yerine konuşun.

8- Birbirinize olan sevginizi gösterin. Hediyeler alın, komplimanlar yapın, yemeğe çıkın… Bazen de içten bir şekilde seni seviyorum deyin.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir