Yatmadan Önce Uygulaman Gereken 8 Bakım Rutini

Cildimiz gün içinde pek çok olumsuz etkiye maruz kalır. Kirli hava, sigara dumanı, güneşin zararlı ışınları, bütün gün taşımak zorunda olduğumuz makyaj ve dahası. Bu yüzden hem günün yorgunluğunu atmak hem de cildimizi korumak ve ertesi güne hazırlamak için yatmadan uygulamamız gereken bakımlar var. Böylece cildimiz daha dayanıklı, daha canlı ve daha güçlü olacak. Günün kirinden, birikiminden sıyrılacak. Sadece cildimiz de değil, tüm bedenimize ihtiyacı olan itinayı göstermeli, her akşam kendimizi ertesi güne hazırlamalıyız. Hadi, şimdi akşamları yatmadan önce kişisel bakımımız için neler yapabileceğimize bir bakalım.

1- Her akşam yüzünü mutlaka sade su ile yıka, cildini bir güzel arındır.

2- Eğer cildinde makyaj varsa, üşenme temizle. Makyajını temizlemeden yatma.

3- Her akşam cildini bir gece nemlendiricisiyle nemlendir. Böylece gece boyunca cildin yumuşasın.

4- Akşam alınan duş beden için daha iyi. Bacaklarını da akşam tıraş edersen gözenekler açık olduğu için daha iyi bir sonuç elde edebilirsin.

5- Akşamdan kaş ve kirpiklerine de bakım yap. Mesela yatmadan önce bu bölgelere Hindistan cevizi veya badem yağları sürebilirsin.

6- Yatmadan önce ayaklarına nemlendirici sürüp, çorap giyer ve bu şekilde uyursan; sabaha yumuşacık ayaklarla uyanırsın.

7- Yine yatmadan önce dudaklarına yumuşatıcı bir balm ya da nane yağı sürersen dudaklarının bakımını da yapmış olacaksın.

8- Günde 8 saat uyku almamızın önemli olduğunu artık biliyorsun. Ayrıca vücudun en çok dinlendiği 9-12 saatleri arasında uyumaya da özen göstermelisin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir