Yaz Düğünü İçin 10 Şıkır Şıkır Öneri

Hepimizin kendimizi dışarılara attığımız, geceleri yatağın soğuk tarafını bulmak için kovalamaca oynadığımız şu çok sıcak yaz günlerinde; sen ve müstakbel kocan düğün yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Kapalı mekan düğününden daha efil efil olacağı kesin ama yaz düğününün de hem artıları hem eksileri var. Buz gibi limonata muhteşem bir detayken, sivrisinekler son derece sinir bozucu olabilir. Yine de sen tavsiyelerimi dinle, aşkın ve güneşin tadını çıkar düğününde. Balayında denize girmek gibi bir şansın olacağını da artılara ekle. Bakalım yaz düğünü için neler yapabiliriz:

1- Bu bir yaz düğünü olacağı için ışıltılı ve süslü bir sandalet tercih edebilirsin. Birazcık da topuğu olsun ama seni yormasın, zorlamasın.

2- Her türlü terlemeye karşı roll-on’unu gelin çantasından eksik etme. Damat da yedek gömlek bulundursun. Bu arada koku ve ter giderici bir anneanne yöntemi de var: Koltuk altına karbonat sürmek.

3- Tam evet diyorken sinek kovalamamak için vücudunuza sineksavar ürünleri uygulayabilirsiniz.

4- Düğün ortamının gölgelik bir yerde olmasına özen gösterin. Bunun yaşlısı var, bebeği var…

5- Yaz düğünü olacağı için yemeklerin bozulmaması, masaların temiz kalması önemli. Bunları gün içinde kontrol etmek daha önemli.

6- Belki o gün için gelinlik ve damatlıkla uyumlu birer güneş gözlüğünüz olabilir. Sonra gözüme güneş geldi, ondan hayır dedim diye açıklama yapmak zorunda kalmayın.

7- Soğuk içecekler herkesi serinletecektir. Gün içinde yapılacak ikramlar, sıcaktan düşen suratları toparlar.

8- Yaz demek biraz da keyifli müzikler eşliğinde dans demek. Davetlilere sıcağın güzel tarafını göstermek için keyifli bir DJ’le anlaşabilirsiniz.

9- Bu bir plaj düğünüyse denizin, kır düğünüyse ağaçların serinliğinden faydalanabilirsiniz. Düğün konsepti konusunda yaratıcılığınızı kullanın.

10- Akşam serinliği için yanına şal almayı da unutma.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir