2018 Yaz Makyajı

Güneş açtı, havalar ısındı, yaz geldi gelecek derken sonunda geldi gönüllerin efendisi yaz! Haziran ayının başlamasıyla birlikte resmi olarak 2018 yazına girmiş bulunuyoruz. Havalar iyice ısınmış, kıyafetler incelmiş, tenler bronzlaşmaya başlamışken tabi ki makyaj tercihlerimiz de değişecek. Bu sıcakta makyaj yapılmaz diye bir inanış var ancak yapılır, bal gibi de yapılır. Makyaj yapılır ama tabii ki bazı değişiklikler de şarttır; yaz makyajı daha doğal ve daha taze görünür, koyu renklerden sezonun canlı renklerine geçiş yapılır, bronzluğa güzel ışıltılar serpilir. Sen merak etme tatlım, 2018 yazında ben yanındayım. Ben sana tüyoları vereceğim, sen de uygulayıp herkesin sana imrenmesini izleyeceksin. Hazırsan başlıyorum!

Dudaklar      

Yazın ruj dediğin zaman, hemen sezonun canlı trend renklerine gitmeli aklın. Bu sezon turuncular, turuncu-kırmızı karışımı tonlar çok moda. Bronz teninle mükemmel uyum yakalayacak bu tonlardan rujunu hemen makyaj çantana atmalısın. Ayrıca dudakların daha şeffaf ve doğal görünmesini sağlayacak ışıltılı balmlardan da renk renk edinebilirsin. İster daha şeffaf duracak renklerden istersen daha pembelerden, tercih senin! Tabii son dönemlerin çok tercih edilen nude tonlarını da, sade bir görünüm elde etmek için kullanabilirsin.

Bunun yanı sıra bu sezon rujları biraz daha dağınık bir görünümde kullanmak da çok moda. Eskinin o mükemmel doldurulmuş dudak çerçevesi bu yaz kırılıyor.

Cilt

Yazın her zaman daha doğal gözüken, no-makeup make-up denilen türdeki ten makyajları trend olmuştur. Havaların ısınmasıyla paralel olarak fondötenlerini inceltmeli, aşırıya kaçmadan bölgesel kapatıcı uygulamalar yapmalısın. Tatile daha varsa bronzlaştırıcı da kullanabilirsin. 

Bu sezonun genel trendi olan ciltte aydınlık/ parlaklık yazın da çok moda. Güneşle beraber daha da güzel bir görünüm sağlayacak olan aydınlatıcılarımızı hiçbir yere kaldırmıyoruz anlayacağın.

Gözler

Gözlerde adeta her şey moda! Tam olarak yok yok! İster daha doğal bir görünüm yakalamak için kahve tonlarında farlar kullanarak şık bir görüntü yakala, ister bu sezonun simgesi gibi olan okyanus renklerini kullan, istersen de neon renklerle farklı bir görünüm yakala, ister şampanya tonlarında farlar ile havalı görünüşü baştan yarat. Özetle ne yaparsan yap bu sezona uyum sağlarsın. Sen en iyisi kendine en çok yakışanı seç.

Eğer diyorsan ki ben biraz daha klasikciyim, o zaman sen yine dumanlı gözlerini biraz daha hafif olacak şekilde yapabilirsin ya da tam tersi kedi gözü denilen eyeliner tarzını doruk noktalara taşıyabilirsin.

Kirpikler

İster maskaranı çek, ister çekme bu sezon ikisi de fazlasıyla var tabii suya dayanıklı olmasını unutma; özellikle aşağıdaki görseldeki örümcek maskara denen maskara tipini çok göreceğiz gibi duruyor.

Eğer diyorsan ki sen birçok şey söyledin iyice kafamı karıştırdın, benim yaz makyajı önerim hep sadelikten yana. Hafif bir şekilde aydınlatılmış cilde, ister sadece maskara ve turuncu bir ruj sür; ister şampanya rengi far sürüp dudaklarında hafif bir parlatıcı kullan. Gideceğin yere göre makyajının dikkat çekiciliğini değiştirebilirsin ama doğal ve canlı bir görünüm elde etmeyi ihmal etme.

Ve son olarak; güneşin etkisine karşı cilt bakımını elden bırakma, cildini nemlendirmeyi unutma. Sen benim için önemlisin, cildin senin için önemli. Makyajını çıkarmadan uyumak da yok!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir