Yeni Güzellik Trendi: Çilli Bom Bom Bom!

Yepyeni bir güzellik akımı: Çiller! Bir zamanlar kusur olarak kabul edilen bu minik noktalar, şimdilerde güzelliğe güzellik katan bir detay. Artık çillerimizi saklamak yerine onları belirginleştiriyor, eğer çillerimiz yoksa yüzümüze özellikle çil yapıyoruz. Çünkü yanaklardaki o belli belirsiz lekeler, masalsı ve masum bir görüntünün olmazsa olmazları haline geldi. Klasik güzellik algısının yerle bir olduğu, bunun da çok iyi olduğu, günümüzde; çillerle gelen doğal güzellik neredeyse herkese yakışıyor. Eğer senin de doğuştan çillerin yoksa ama selfie’lerinde kuzeyli kızlara, masal perilerine benzemek istiyorsan hadi yanaklarına ve burnuna birkaç nokta konduralım!

  1. adım: Öncelikle açık kahverengi bir göz ya da kaş kalemine ihtiyacımız var. Fazla abartmadan kalemimizde yanaklarımızın üst kısmına ve biraz da burnumuzun üstüne minik noktalar veya belli belirsiz lekeler çiziyoruz. Benim sana tavsiyem, göz çukurunun altına ve burnunun gözlerine yakın olan kısmına nokta çizmen. Böylece daha doğal bir görünümün olur.
  2. adım: Çilleri çizdikten sonra aynada kendimize şöyle bir bakıyoruz. Biraz abartılı mı geldi? O zaman bir sünger ya da kulak pamuğuyla fazla noktaları siliyoruz. Biraz koyu mu görünüyor? O zaman üstlerine, fazla bastırmadan, kağıt peçete uyguluyoruz.
  3. adım: Çillerin yüzde daha doğal durması için üstüne çok hafif şeffaf pudra sürüyoruz. Ama fazla bastırmadan ve yaymadan. Biraz da parlasın istiyorsan pudranın da üstüne açık renk, dore bir highlight uygulayabilirsin. Madem çillerimiz makyaj harikası, o zaman biraz daha fantastik hale getirebiliriz bence.

İşte gözlerini daha ışıltılı ve çekici gösterecek çillerin hazır!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir