Yeni Kitap: Dan Brown’dan Başlangıç

Amerikalı ünlü yazar Dan Brown’ın gizemli, sembollerle örülü ve akıl karıştırıcı tarzını seviyorsan yeni kitabıyla da ilgilenebilirsin. Yazarın son kitabı “Başlangıç” Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı bile. Kitap, nereden geliyor ve nereye gidiyoruz sorularına cevap bulmaya çalışıyor. Tanıtım bülteninde hikayesi kısaca şöyle özetleniyor:

Nereden geldik, nereye gidiyoruz?

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin, tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir…

“Da Vinci’nin Şifresi”, “Melekler ve Şeytanlar”, “Cehennem” gibi önemli eserlerin yazarı olan Dan Brown yine insanlığın sormaya cesaret edemediği soruları soracak, gözün göremediği ayrıntıları yakalayacak ve tartışmalara sebep olacak gibi görünüyor. Bizim için de bu sonbaharda kahve molaları daha heyecanlı olacak gibi görünüyor.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir