Yüzünü İnce Göstermek İçin İlla Kontüre Gerek Yok!

Özellikle PMS döneminde yüz şiş duruyorsa, bu minik makyaj hilelerine mutlaka bakmalısın.

shutterstock_552958414

PMS dönemi şişkinliği, iştahın açılması, tatlı krizleri derken biraz kilo aldığını hissediyorsun. Hatta aynaya baktığında yüzün de sana aynı şeyi söylüyor diyelim. Yediklerine dikkat ederek kilonu verecek, ödemi atacaksın tabii ama o zamana kadar o yüzü nasıl ince göstereceksin? Üstelik milyonlarca kere nasıl yapıldığını izlediğin kontürü de hala yapamıyorsun?

Şimdi sana birkaç masum makyaj hilesinden bahsedeceğiz.

Allığını elmacık kemiklerinin üzerine uygula.
PMS dönemi şişliği ya da sonradan aldığın birkaç kiloyu yüzünden belli etmeyecek bir önerimiz var. Allığını elmacık kemiklerinin üzerine uygula. Böylece dikkatleri yüzünün üst kısmına taşıyacaksın. Bir de şakaklarına, burnuna ve alnına da hafifçe dokursan yüzüne boyut da katacaksın. Ta-taa! Evet, şimdi yüzün daha ince görünecek.

Eyeliner’ını kirpik çizginde sürme.
“Eyeliner da yüzü zayıf gösterir miymiş hiç?” diyeceksin. İnanılmaz ama gösterebiliyor. Tabii bunun için eyeliner’ının açısını yüksek tutman lazım. Yani, eyeliner’ı doğal kirpik çizgine sürmeyeceksin. Gözünün en yüksek kısmına geldiğinde genişletmeye başla.

Yüzünü doğal bir şekilde aydınlat.
Strobing denen makyaj modasını duymuşsundur. Yani ıslak ve parlak duran elmacık kemikleri, alın ortası, burun ve çene ucunun şart olduğu makyaj akımı. Bunun için önce aydınlatıcımızı elmacık kemiklerimizin üzerine uyguluyoruz ve şakaklara doğru hafif hafif ilerliyoruz. Burun kemiğimize ve çenemize de uyguluyoruz ki yüzümüz geniş değil uzun görünsün. Çünkü yalnızca elmacık kemiklerimize ve şakaklarımıza uygularsak yüzümüz ince değil geniş görünür.

shutterstock_489819166

İnce kaşlar şüşko gösterir!
Eğer kaşların inceyse bir an önce kalınlaştırmaya bak ya da kalemle rötüş yap. Ayrıca kaş boşluklarını da doldur ki yüz hatların netleşsin.

Dudakları çok belirginleştirmeyelim.
Ten rengi bir ruj işimizi görür. Çünkü yüzümüzü ince göstermek istiyorsak ağırlığı hatlara ve gözlere vermeliyiz.

Saçları yandan ayıralım.
Ortadan ayrılmış saçlar da yüzü çok geniş gösterebiliyor. Madem yüzümüzü ince göstermek istiyoruz, o zaman saçlarımızı yanlara doğru ayırmaya çalışalım.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir