5 Adımda Genital Bölgeye Ağda Uygulamak

Genital bölgeyi istenmeyen tüylerden temizlemede en etkili ve uzun süreli çözüm şüphesiz ağda uygulamak. Fakat bu işlem o kadar da kolay değil. Hatta çoğunlukla acı verici. Fakat yaz mevsiminde olduğumuz düşünülürse, bikinilerimizi ve mayolarımızı rahatça giyebilmek için şöyle etraflıca ve bizi defalarca uğraştırmayacak bir temizliğe ihtiyacımız olduğu da bir gerçek. Ve bu temizlikte de ağdadan iyisi yok. Şunu da unutmamak gerekir ki ağda, düzenli uygulandığında, kıl köklerini zayıflatır ve daha ince çıkmalarını sağlar. Peki, nasıl rahat, acısız ve pratik bir ağda uygulaması yapabiliriz?

1- Önce bir hazırlık yapmalısın. O bölgeye bebek pudrası sürersen tüylerin yumuşar ve birbirinden ayrılır.

2- Sonra ağdayı ısıtmalısın ama bu ısı çok sıcak değil, ılık şekilde olmalı. Çünkü aksi takdirde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir.

3- Ağdayı en kolay, ağda bezi yardımıyla uygularsın. Yani özel ağda bezi bulundurmalısın. Kolay sürülmesi ve ısıyı hissetmemen için de sürerken mutlaka tahta ağda spatulası kullanmalısın.

4- Ağdayı sürerken küçük parçalar halinde ve ince sürmen işini kolaylaştırır. Kılların çıkış yönüne doğru uygulamalısın.

5- Ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine doğru, bir defada çekmelisin. Eğer işin yarım kaldıysa devam etmemeli, sonra üstünden geçmelisin.

Burası önemli: Ağdadan sonra mutlaka nemlendirici sürmelisin. Ağda yaptığın aynı gün güneşlenmemelisin. Lekeler oluşabilir.

Written by Altan Yiğit

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir