Seç En Sevdiğin Fotoğrafları, Sosyopix.com’da Sonbahar İndirimi Başladı!

Doğanın yavaş yavaş dinlenmeye, şehrin yavaş yavaş hızlanmaya başladığı mevsimdir sonbahar. Yapraklar sarı, akşamlar turuncu renge boyanır. Yağmurların yağması artık sürpriz değildir. Hava, hissedilir derecede olmasa da, serinlemeye başlar. Geceler daha uzundur, günlerse daha yoğun. Sonbahara hep hüznün mevsimi denir. Ne de olsa o cıvıl cıvıl yaz bitmiştir. Ama biz yaz enerjisini uzatmak isteriz. Sonbahara biraz da böyle gireriz. Hafif tempolu bir yürüyüşle. Bir yanımız yaz, bir yanımız hazan. Bizi bekleyen işler vardır, yeni kararlar vardır bizi bekleyen. Okula dönmüşüzdür, kendimize dönmüşüzdür acaba bu yeni sezonda hayatımda neler değişmeli diye. Doğa huzurlu bir sessizliğe bürünürken biz canlanırız. Alışkanlıklarımızı sorgularız. Hayalimizdeki bizi yaratmak adına. Her anlamda bir sonbahar temizliği başlar yani. Kimileri sonbaharı depresif bulur, kimileri ise elinde kahve bardağı yağmurun sesini dinliyordur. Hem en güzel başlangıçlar sonbaharda yapılmaz mı? Doğa bunun için sessiz kalır. Bizi düşüncelerimizle başbaşa bırakmak için. Sıcak havalar devam ediyor olabilir ama sonbahar yüzünü göstermeye başladı bile. En azından takvimlerde. Belki biraz daha dinlenmeye ihtiyacın var. Belki kafanı boşaltmaya ya da yeni fikirlerle doldurmaya. Belki atacağın adımlar için biraz şans lazım. Yok canım, cesaret ve yetenek sende, şansa ne gerek var? Belki de biraz pozitif enerjiye ihtiyacın vardır. Eh o da fotoğraflarda var. İnsan hep hatırlamak istediği anları fotoğraflar. O anları bir karede sabitler. Fotoğraflar biraz da zamanın yer işaretleri gibidir. Zaman yolculuğundaki duraklardır. Bir fotoğrafa bakıp kaç sonbahar geçirdiğini, hiçbirinin son olmadığını hatırlaman için. Son değil, yeni bir başlangıç. Sonra mutluluğu yansıtır fotoğraflar. İhtiyacın olan moral o yüzlerde, o gülümsemelerde saklıdır. Ve doğa en güzel sonbaharda poz verir. Yeni seni ve sevdiklerini kucaklar. Sarı sonbahar sana iyi gelir. Bu yüzden kendini sonbahara hazır hisset. Çünkü motivasyonun hazır. Çünkü en sevdiğin fotoğraflar hep yanında olacak. Çünkü en sevdiğin fotoğraflar çoğalacak. Sosyopix onları sana sunacak.

Sosyopix; sosyal medyada paylaştığın, telefonunda ve bilgisayarında bulunan fotoğraflarla senin seçeceğin farklı temalarda ürünler hazırlayan, bunları adresine ulaştıran bir servis. Bu sayede o anlamlı fotoğrafları yanında hissediyor ve onlara dokunabiliyorsun. Yapman gereken tek şey fotoğrafları seçmek, adres bilgisini girmek ve siparişini vermek. Seçtiğin ürünler 2-3 iş günü içinde istediğin adrese gönderiliyor. Böylece sonbahara daha enerjik bir şekilde adım atıyorsun. Adım ne kelime, adeta koşuyorsun!

Sana güzel bir haberim de var: Sosyopix’in en sevilen ürünlerinde eylül sonuna kadar %25’e varan sonbahar indirimi var! Bir mevsim ancak bu kadar “güz”el başlayabilirdi değil mi? Ben en sevilen ürünleri senin için bir araya getirdim. Bakalım hangilerini seçeceksin. Böylece hem sonbaharın tadını çıkaracak hem de kendini yeni bir dönem için motive hissedeceksin. Başlıyoruz!

Metal Anı Çerçevesi:

Sonbahara iyi tarafından bakalım mı? Mesela sonbaharda sarılmak daha anlamlıdır. Ay çok sıcak, terliyim de öpmeyeyim bahaneleri rafa kalkmıştır. Sonra çayın, kahvenin tadı daha bir lezzetlidir. Kulaklıkları takıp müzik dinlemek, bu şekilde izole olmak tam bir zevktir. Havalı deri monta ya da yalnızlık hırkasına yeniden kavuşulur. Erken kalkmak için bir sebep vardır, o hedeflere ulaşılacaktır. Artık fotoğraf çekmek daha zahmetsiz ve keyiflidir. Güneş sapsarı ışığıyla rol çalmaz, bunaltmaz. Sonbahar fotoğrafları bir başkadır. Fotoğraflardan süzülen doğanın renkleri, bulunduğumuz ortama bir güneş gibi doğar. Hele ki o fotoğraflar metal anı çerçevesinde sergileniyorsa. Metal anı çerçevesi yenilikçi, şık, modern ve metal. Anıların hep göz önünde olsun, hayatın yaşamaya değer olduğunu hep gör diye. Kim bilir belki çerçeveni kurumuş yapraklarla da süslersin. Ne de olsa sen her şeyi güzelleştirirsin. 

Büyük Anı Kitabı:

Bir sürü anın olması için dolu dolu yaşamalısın bu hayatı. Her anını kayda değer bulmalısın. Hayatına girmiş herkesi ölümsüzleştirmelisin zamanı dondurduğun karelerde. Senin için büyük bir hikaye bu. Senin hikayen. Seni sen yapan bütünün parçaları fotoğraflar. Sana hikayeni anlatıyorlar. Hayatın döngüsünü fark ediyorsun onlarda. 1 yıl önce bugün altımızda şort, üstümüzde hırka ne kopabilmişiz yazdan ne de tam olarak hazırız sonbahara. Yeni bir işe başlamışım bundan 3 sene önce bu zamanlar. Sen daha çocukmuşsun, şimdi okullu oldun… Bunun gibi binlerce anı her karede. Binlerce an, zaman çabuk geçiyor dedirten. Çabuk geçmeye geçiyor ama dolu dolu yaşıyorsan ne önemi var? Büyük anı kitabını dolduruyorsan. Büyük anı kitabı yeni anılar yaşadıkça büyüyor, 80 fotoğraf ediyor. 80’den fazla hatıraya sebep oluyor. Seni yaşama bağlıyor. O bir albümden fazlası, o bir hikaye anlatıcısı.

Mesajlı Kartlar:

Sonbahar aşktır. Aşkın en güzel yaşandığı zamandır. Üşüdükçe birbirine sokulursun. Sinema keyfi yapar, aynı mısırı paylaşırsın, eller bir kovada kavuşur. Beraber yağmurda yürümek gibisi yoktur, tek bir şemsiye altında ama. Şiirler daha içten, şarkılar daha duygusaldır. Duygusal ve de tatlı diyelim biz ona. Evin sıcaklığında buluşulur, şehrin hareketinde koşturulur. Hep el ele, yanak yanağa, dudak dudağa. Ve en unutulmaz fotoğraflara tanıklık eder romantik sonbahar. Sadece fotoğraflara mı? Notlara da. Seni seviyorum, hep birlikte olalım, bu mutluluk hiç bitmesin, güz hiç geçmesin… WhatsApp’tan fotoğraf gönderip altına yazı yazmak o ruhu tam vermiyor değil mi? Basılı bir fotoğraf ve üstüne yazılan not ise tam da filmlerdeki aşk. İşte mesajlı kartlar sana bu hissi yaşatacak. Duygularını, şiir gibi sözlerini fotoğrafların arkasına ellerinle yazacak, sevdiğine sunacak, bu aşkı ölümsüzleştireceksin. Ve dileğin gerçek olacak, o güzel anlar hiç bitmeyecek.

Dev Foto Şeritler:

Sonbaharda en çok ne yapmayı seversin? Evde zaman geçirmeyi genellikle. Ağır tempolu müzikler dinlemeyi, nefis çaylar demlemeyi, hep başlamak istediğin diziyi izlemeyi, film günleri ve geceleri düzenlemeyi… Peki, iyi hissettiğin anlardan oluşan fotoğraflara dalıp gitmeyi? Kim demiş sonbaharda dört duvar arasına sıkışıyoruz diye? Bizim o duvarları aşıp, maceralara atılacağımız, zamanın dışına çıkacağımız fotoğraflarımız var. Dev foto şeritler sayesinde, kocamanlar hem de. Dev foto şeritler ile paylaştığın mutlulukları, yaşadığın özel anları büyük bir film şeridi gibi görüyorsun. O güzel yüzün, o güler yüzün duvarları süslüyor. Bu sonbaharda yazdan kalma fotoğraflarına bakmayı, iç dünyanda yolculuklara çıkmayı seveceksin. Belki bir gemiye binecek, belki sıcak kumlara değeceksin. Aynı espriye tekrar güleceksin, onu hatırlayınca iç çekmeden edemeyeceksin. Ve bunların hepsini koltuğunda oturuyorken yapacaksın. 

Kupa:

Belki hala sıcak, belki yaz tam olarak bitmedi; belki saçlarımızı kurutmamak, işe açık ayakkabıyla gitmek, elbisenin binbir çiçeklisini, efil efilini giymek hala zevkli ama sonbahar da kapıda hani. Yani evde kahve, kitap ve yağmur üçlüsüne takılmaktan bahsediyorum. Bazen kitap, film oluyor. Bazen kahve, çay. Bazan bunlara battaniye ve favori kalın çoraplar da eşlik ediyor. Bu kareyi rahat bir koltuk tamamlıyor. Bir de uzun pencereler, uzun geceler… Diyeceğim o ki sonbahar geliyor. O zaman mutlu anılarımızla, fotoğraflarımızla renklenmiş bir kupa da şart oluyor. Şöyle her yudumunda içimizin keyifle dolacağı, neşeli yüzlerden oluşan. Sevdiğin anlar elinin altında olsun, kahve ve çayla birlikte içini ısıtsın istiyorsan fotoğraf baskılı kupa tam sana göre. Hem o sıcak yudumlar seni, nasıl terleyip üşüttüğünü anlamadığın nezleden de koruyacak. Hüznün yerini bardak bardak huzur alacak. Her dem keyif seninle olacak. 

Mini Foto Kitap:

Hayatta keyif aldığımız minik anlar vardır: Kurumuş yapraklara bastığımızda çıkan ses, yağmurdan sonraki toprak ve çimen kokusu, yorganın bedenimizi sarması ve güven vermesi, yumuşacık fuların boynumuza dolanması, kestane kebap, rengarenk çorap, tarçının bir anda ortalığa yayılan kokusu, kedilerin ve köpeklerin sıcaklığı, kurabiyelerin çıtırlığı, tablo gibi doğa… Bu küçük anlar kıymetlidir. Onlar hayatın ayrıntılarıdır ama güzellikler de ayrıntılarda saklıdır. En beklenmedik anda moral verirler. İyi ki var dedirtirler. Şimdi bu minik anları mini fotoğraf kitabında saklayabilir, baktıkça büyük keyif alabilirsin. Mini foto kitap, fotoğraflarını mini bir kitap haline getiriyor ve her zaman yanında taşımanı sağlıyor. Ne mutlu ki mini anlar pek çok. Onlar hayatı yaşanır kılmaya devam ediyorlar. Nefes aldıktan sonra hiçbir şeyin küçük olmadığı mesajını veriyorlar. Hayat nefeslerin ve de mini anların bir toplamı zaten. 

Sonbahar iyi ki geldi! Hayatımıza bereket getirdi. Sen de enerjiyle dol ki seni sen yapan, seni hayallerine ulaştıran güzel başlangıçlara hazır ol. Bunun için de baktığın yerde güzel kareler olsun, neşen ve motivasyonun yerinde olsun. Ne sonbaharı ne sonbahar kampanyasını kaçırma. Sosyopix.com’a tıkla ve hayatı fotoğraflarla yakala!

Muhteşem bir mevsim seni bekliyor! <3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir